Energiedranken in verband met hepatitis in nieuwe casestudy


Energiedranken in verband met hepatitis in nieuwe casestudy

De meesten van ons hebben op een gegeven moment een energiedrankje verbruikt, hetzij door een dreigende deadline of tijdens een leuke avondje uit. Hoewel energiedranken vaak als onschadelijk worden beschouwd, verbindt een nieuwe case-rapport de dranken met leverbeschadiging, nadat een vroeger gezonde mens hepatitis heeft ontwikkeld om te veel te consumeren.

Dit is de tweede keer dat acute hepatitis is gekoppeld aan energieverbruik.

In de Verenigde Staten worden de meeste energie drankjes verbruikt door jonge mannen tussen 18 en 34 jaar. Bijna eenderde van de tieners tussen 12 en 17 jaar verloopt regelmatig energiedranken, volgens het Nationaal Centrum voor Complementaire en Integratieve Gezondheid (NCCIH).

Tussen 2007-2011 is het aantal energiedrankgerelateerde bezoeken in noodgevallen in de Verenigde Staten verdubbeld. Belangrijkste bezorgdheid betreft het gecombineerd gebruik van energiedranken met alcohol, wat leidt tot overdreven binge drinken.

Wat de inhoud van een energiedrank betreft, is het van mening dat cafeïne en suiker de grootste bedreiging vormen voor de gezondheid van de consument.

Volgens een nieuw casusverslag kan er echter iets zijn in energiedranken die leverschade kunnen veroorzaken.

Het verslag bevat een 50-jarige man die in het ziekenhuis was toegelaten voor acute hepatitis. De patiënt had naar verluidt vier tot vijf energiedranken per dag gedurende meer dan 3 weken geconsumeerd.

Dit is een zeer zeldzame gebeurtenis; Er is nog maar een ander geval, waarin een 22-jarige vrouw acute hepatitis ontwikkelde van het consumeren van energiedranken in overmaat.

De mens verbruikt dagelijks vier tot vijf energiedranken gedurende 3 weken

Dit laatste geval - gerapporteerd door Dr. Jennifer Nicole Harb van de Universiteit van Florida College of Medicine en collega's - werd gepubliceerd in het tijdschrift BMJ Case Reports .

De man was eerder gezond. Hij meldde geen veranderingen in zijn dieet of alcoholgebruik, noch nam hij een voorschrift of over-the-counter medicijn. Hij had ook geen illegale drugs gebruikt en had geen geschiedenis van de leverziekte in zijn familie.

Echter, gedurende 3 weken die tot zijn ziekenhuisopname leidde, was hij begonnen met het drinken van energiedranken om te kunnen voldoen aan zijn zware werklast als bouwvakker.

Na de periode van 3 weken begon hij symptomen te ontwikkelen zoals algemene malaise, anorexia, acute buikpijn, misselijkheid en braken. De patiënt werd gewaarschuwd toen deze symptomen gepaard gaan met geelzucht en donkere urine.

Overmatig niacine beschuldigt voor acute hepatitis

Bij onderzoek bleek dat het aantal enzymen genaamd transaminases verhoogd was, wat leverschade aangeeft. Een leverbiopsie onthulde acute hepatitis, en artsen vonden ook bewijs van chronische hepatitis C infectie.

"Hoewel de patiënt bleek te zijn met HCV [hepatitis C virus] infectie, dachten we niet dat HCV verantwoordelijk was voor zijn acute hepatitis," vermelden de artsen in het rapport.

De artsen gaan verder uit dat acute hepatitis waarschijnlijk door de overmatige inname van vitamine B3, ook bekend als niacine, wordt geïnduceerd.

De patiënt verteerde ongeveer 160-200 milligram niacine per dag, wat tweemaal de aanbevolen dagelijkse dosis is.

Hoewel deze niacingehalten geen toxiciteit kunnen veroorzaken, lijken ze op die welke in het enige andere geval van energiedrank geassocieerde hepatitis zijn gerapporteerd. Daar had de vrouw dagelijks 300 milligram niacine gebruikt, die op dat moment de laagste gerapporteerde dosis was om niacin toxiciteit te veroorzaken.

In het geval van de nieuwe patiënt werden de symptomen op de derde dag van de ziekenhuis verwijderd, na zorgvuldige observatie en behandeling.

Hij stopte het gebruik van energiedranken en werd geadviseerd om in de toekomst geen soortgelijke producten te vermijden die vitamine B3 bevatten.

Voedingssupplementen en lever toxiciteit

Bijna 50 procent van de gevallen van leverfalen in de VS worden veroorzaakt door medicijn-geïnduceerde leverbeschadiging (DILI), volgens het casusverslag.

De auteurs van de casestudie wijzen erop dat voedingssupplementen en kruiden-supplementen schadelijk zijn voor de lever, ondanks hun natuurlijke ingrediënten. Ongeveer 23.000 noodbezoeken per jaar zijn gerelateerd aan voedingssupplementen.

Hoewel vitaminen en voedingssupplementen zijn herkend als hepatotoxinen, blijven ze door zowel patiënten als artsen genegeerd, waarschuwen de auteurs. Dit komt door de algemene misvatting dat zij, omdat ze "natuurlijke ingrediënten" hebben, onschadelijk moeten zijn.

Het grootste deel van de tijd primaire behandeling voor DILI houdt gewoon in dat de stof van de stof wordt gestopt die de verwonding veroorzaakt en op de lever wacht te normaliseren. Herstel vindt meestal plaats in een paar dagen.

Een geval zoals die gepubliceerd in BMJ Case Reports Kunnen de artsen waarschuwen voor de schadelijke effecten van energiedranken en helpen ze de oorzaak van hepatitis snel en effectiever te elimineren. Hopelijk zullen artsen dergelijke gevallen sneller behandelen en niet meer negeren over de mogelijke negatieve effecten die vitaminen, supplementen en aanverwante producten op de lever kunnen hebben.

Artsen raden aan dat patiënten op de hoogte worden gebracht van de risico's van lever toxiciteit die betrokken zijn bij consumptie van energie dranken.

De auteurs toevoegen:

Aangezien de markt voor energie-drankjes zich snel uitbreidt, moeten consumenten zich bewust zijn van de mogelijke risico's van hun verschillende ingrediënten. Vitaminen en voedingsstoffen, zoals niacine, zijn aanwezig in hoeveelheden die de aanbevolen dagelijkse inname sterk overschrijden, waardoor ze hun hoge risico's op schadelijke accumulatie en toxiciteit lenen."

Lees over de negatieve effecten die energie drankjes hebben voor het hart.

The Next Evolution of Simrad NSS is Here - Simrad NSS Evo3 (Video Medische En Professionele 2018).

Sectie Kwesties Op De Geneeskunde: Ziekte